Zkoušení průvodců

V tomto fóru se můžete zapojit do diskuze o jakýchkoli tématech týkajících se tvrze Hanička

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod misacek.k v úte 31. bře 2009 20:56:28

VysokyF píše:
Pavel Minář píše:Jistě se pánové snadno přeneseme a podzvedneme nad již lehké náznaky mazáctví
a společně zajistíme a provedeme v nadcházející hlavní sezóně naše návštěvníky tak,
aby bylo zřejmé, že garantujeme jistou úroveň.
To bylo také to, co jsem měl v uvedeném tématu na mysli. V loňském roce jsme výrazně
obměnili a doplnili stav průvodců na muzeu, což byl zcela jednoznačně pro kvalitu
našich služeb přínos.
To, že se mladší opírají v určitém ohledu o zkušenosti starších, ač mnohde neplatí,
stále funguje a fungovat bude.
Věřím, že ty "horší" zážitky probereme třeba při společném posezení na závěr hlavní
sezóny.
;)


Pokud bude i letos nastupovat někdo nový, navrhuji, podobně jako na železnici, na rameno žlutá páska "ZÁCVIK" a chodit s průvodcem, nejen tedy s jedním,ale s více, aby si udělal obrázek, ale jistě tedy vybrat zkušeného, který by udělal patřičnou osvětu a zároveň by mohl onoho zacvičovaného občas zapojit i do výkladu ;) takový křest ohněm... a také by bylo dobré, co jsme udělali loni na Dobrošově, šlo se do podzemí a tam jsme v rámci diskuze si ujednotili zásadní body, co kde říkat, ale hlavně, sjednotit data..nejednou se mě již stalo, i na Hanče, že pak někdo z výpravy, kdo tam byl již dříve, říkal, ale minule to říkal jinak.. a také by výklad nás průvodců měl směřovat k jisté míře "lidovosti" to jest, ne každý z návštěvníků je odborníkem, ne každého omráčí množství dat, která na ně průvodce vychrlí.. osobně si myslím, že je lepší říci zásadní fakta pro tu danou část podzemí, ale říci to za pomocí spisovného jazyka českého tak, aby návštěvník neodcházel z podzemí tak, že si bude pamatovat, že tam byla kurevská zima a dlouhá chodba, na konci pár schodů a pak nějaké betonové baráky :D již řadu let máme každý rok besedy s panem Šušlíkem na začátku roku, což je jeden z nejlepších průvodců u cestovek a hlavně autor naší kolekce vojáčků a ten nám právě toto říká, že lidi zaujme ten zlatý střed, jazyk, kterému rozumí, prošpikován optimálním množstvím vojenských termínů a k tomu taková míra dat, aby si něco alespoň zapamatoval... tolik jsem chtěl náčelníku říci, hawk :D

A to posezení u ohníčku beru, ale zásadní podmínky - dostatek masa :) a několik spoře oděných děvčic buď z Rokytnice a blízkého okolí, nebo za peníze šéfa najatých z podniku Riviéra u Vamberka :D :D



Pokec a posezení beru, ale nesouhlasím aby se nováček střídal u jiných, jelikož si v tom udělá docela guláš, každej to říká trochu jinak a dává tam nějakou tu zajímavost a pak to může dopadnout jako u Alou, nic proti ní, ale z toho co jsme ji učili si zapamatovala jen zajímavosti a o ostatním řekla prd.
Hele Fando, ty slečny beru, ale dej si bacha aby se to nedevěděla víš kdo, to by jsi pak měl jaksi průser :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , ale jen ty já ne
„Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler
misacek.k
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 12. črc 2008 20:40:59
Bydliště: Kyšperk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v stř 01. dub 2009 13:53:33

Chlapcia, vy jste to nepochopili, bylo to myšleno tak, že když bude průvodce chodit jen s jedním, byť sebezkušenějším, tak to bude spíše papouškovat, jak to slyšel, kdežto, když půjde s povíce lidma, tak si pak dokáže udělat svůj vlastní obrázek, vzít si od každého to lepší a výsledek je velmi, velmi pozitivní :D

jo a pro Romana: pamatuj, že ŽELEZNICE JE NOSTALGIE SVÉHO DRUHU A AUTA STOJÍ A VLAKY JEDOU ;) ;) ;) :lol:
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod misacek.k v stř 01. dub 2009 20:48:07

VysokyF píše:když půjde s povíce lidma, tak si pak dokáže udělat svůj vlastní obrázek, vzít si od každého to lepší a výsledek je velmi, velmi pozitivní :D

AUTA STOJÍ A VLAKY JEDOU ;) ;) ;) :lol:


No to je sice pěkné, ale musí to být někdo, kdo toho bude schopen, si udělat ten svůj obrázek, já co jsem měl možnost tam být v létě, tak max. 2 osoby co tam byly toho byly schopny, tak abych někoho tedy neurazil 3 osoby :D
A to tvoje provolání o těch vlacích nebudu kometovat, mám své vlatní špatné zkušenosti
„Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler
misacek.k
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 12. črc 2008 20:40:59
Bydliště: Kyšperk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v pon 06. dub 2009 11:36:15

Proč zakládám nové téma??? jo, to se mě ptejte, já to tam chci dát vždy jen jako nadpis toho, co budu psát a ono se to pak přetvoří v nějaké nové téma a co já pak s tím??? smazat to už nemůžu... Takže tak, prostě, původní myšlenka je jiná, než to pak je ve finále....

Včera se mě to buď zdálo nebo mělo téčko věž otočenou laufem k motoru?? dnes už to je zase jako dříve... NO ale je to pěkné se na Haničku takto dívat... Koukám, dnes máte docela, docela dobré počasí... jo, kdybych náhodou o víkendu dorazil s Milošem a Michalem, montérky sebou????
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod misacek.k v pon 06. dub 2009 19:20:16

VysokyF píše: montérky sebou????


to je ale blbá otázka, samozřejmě že jo, neboj zelezé máš jisté :lol: :lol: :lol: :lol:
„Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler
misacek.k
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 12. črc 2008 20:40:59
Bydliště: Kyšperk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v pát 15. kvě 2009 19:19:05

Tak jak Vám dupou králíci šéfe??? Od té brigády o vás nic nevím, ticho po pěšine.... kdo ví, co tam kujete :D :D :D Já už jsem doladil jídelníček na náš pobyt na Haničce, tak se na to s kolegou těšíme.. a co vy? jak tam v horách žijete???
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v pon 18. kvě 2009 6:54:16

VysokyF píše:Tak jak Vám dupou králíci šéfe??? Od té brigády o vás nic nevím, ticho po pěšine.... kdo ví, co tam kujete :D :D :D Já už jsem doladil jídelníček na náš pobyt na Haničce, tak se na to s kolegou těšíme.. a co vy? jak tam v horách žijete???


Králíci nikoliv! U Zajícových a Liškových již mladé vyvedli a u Jelenových je paní v očekávání. :D
Nic nekujeme, jen chystáme nové záludnosti na znalosti našich průvodců a tím více informací pro návštěvníky! :o
Zvládli jsme i muzejní den v sobotu a návštěvnost byla i přes horší počasí slušná.
Takže zdar milý hochu! :P
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v pát 29. kvě 2009 22:01:06

Koukal jsem na tu práci, co jste dělali na cestě, chlapci,klobouk dolů... jako v lesích okolo Hanči bude pokladů plno... ale tohle se vám fakt povedlo, vypadá to dobře, takové množství části dobové překážky na jednom místě... no, pěkné, pěkné... to my se s kolegou již také připravujeme na pobyt na Haničce ;) Už je pomalu sestavován jídelníček, ale úspěšně procházím školením u babičky a dědy (oba jsou kuchaři), takže letos se jídelní lístek na Haničce rozroste například o bavorské vdolečky, pečenou kachnu, kramfleky... :shock: :D a bude nám hej... No, jste fakt šikulové, to se musí nechat. Už se ale dál kochat tou prací na fotkách nemohu, jdu spát, zítra ráno ve 4h mě čeká budíček a nástup služby u nejvetšího, nejspolehlivějšího, nejsolidnějšího dopravce v ČR, u společnosti s dlouholetou tradicí, moderní technikou, všezvládajícím vozovým parkem, u Českých drah a.s. ;) tak se mějte a dejte také vědět o příští brigádě na Haničce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemusíte tam jen soukromničit... mail na mě boss má :D
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod kounitz v sob 30. kvě 2009 10:43:17

VysokyF píše: tak se mějte a dejte také vědět o příští brigádě na Haničce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemusíte tam jen soukromničit... mail na mě boss má :D

Ahoj Františku, abych pravdu řek tak to ani žádná svolaná brigáda nebyla. Práci Pavel vymýšlí až na místě podle množství osazenstva ansámblu a pak to frčí. Vzhledem k tomu, že jsme v sekci o zkoušení průvodců na Haničce, rád bych do léta na tvrzovou kasu dodal „ Rukověť pro průvodce na Haničce“. Budou to převážně data, tabulky týkající se Haničky. Měla by to být pracovní verze, aby tam mohl každý doplnit a opravit údaje, které uzná za vhodné a pro něj důležité. Je to reakce na některé zažité anomálie, které sem tam někde pustíme.
kounitz
 
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19. črc 2008 21:43:13
Bydliště: Kounice

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v pon 01. čer 2009 5:49:04

Jo, jo, tak ta rukověť, to je chválihodný počin... Už jako takový předskokan jsou na nástěnce váhy pancéřových prvků na objektech, přesnějí zvonů a kopulí, co loni El prezidento sehnal od p. Nováka. Takže už něco málo máme.. pokud tam budeš psát ty technické údaje, osobně bych uvital hloubky šachet a délky chodeb, protože to vždy za ten rok zapomenu :D Jo a také délku odvodňovačky, protože všude se to píše jinak...
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

PředchozíDalší

Zpět na Hanička - obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron