Zkoušení průvodců

V tomto fóru se můžete zapojit do diskuze o jakýchkoli tématech týkajících se tvrze Hanička

Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v stř 11. bře 2009 17:06:08

Zdravíčko!

Ej, boss, jak jste tuhle říkal, že si nás prozkoušíte a proškolíte, jak to bude přesně vypadat??? Děkujeme za pochopení, Vaše České dráhy a.s. :D
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod kounitz v stř 11. bře 2009 22:06:58

Zkusím pro inspiraci malý nástřel: Kolik bylo přivezeno armovacího železa na stavbu děl. srubu R-S 79 dne 1.7. 1937 :?: 8-)

Zas na druhou stranu není to zas tak špatný nápad. Test u nově příchozích by nebyl zas tak k zahození aspoň by se vyhnulo průvodcům „pohádkářům“. Pár let zpátky se člověk dozvěděl plno nesmyslů. Např.: ventilák na Lomu sloužil k zadýmení okolí, vnitřní oplechování je vlastně zvuková izolace, v podzemí bylo trolejové vedení pro el. lokomotivu a podobné úlety.
kounitz
 
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19. črc 2008 21:43:13
Bydliště: Kounice

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v čtv 12. bře 2009 8:47:01

Jako s tím souhlasím, jen mě jde o rozsah, aby to nebylo, že budeme muset znát třeba jak když bičem mrská všechny objekty TO od Opavy až po Trutnov :D to by mě asi jeblo :D pohádky..jooo..tak pár let zpět, když jsem byl na Haničce poprvé, mě zaučoval jistý kolega, s ním to byla sradna dole v podzemí, u překladiště směrem ke schodům střílna pro L1, obrovské betonové bloky jako uzávěra, dále jak jsi psal trojele, potom zásoby na pět let, případně 5m železobetonu v Lomu na stropě, okolí Haničky v okruhu půl kilometru zaminované, velitel tvrze umístěn na Pozorovatelně ve zvonu, kde by měl malou kancelář... krása ne? Jo a na závěr, jedna ze dvou dělových výsuvnýchv věžích se Němcům cestou do Německa odkutálela z vagonu a nikdo už jí nikdy nenašel... ono taková malá železná plechovka, co jich je po lese spousta :D

No, boss, jestli si to budete čísti, jako že asi jo, bo vašemu bedlivému očku nic neujde, tak jak by jste si to jako představoval?? dostaneme jako na železnici na rameno žlutou pásku "zácvik" nebo bude test, případně nám do expozice dáte tři pultíky a budeme hrát Riskuj??? :D zdraví Vás vaše České dráhy, a.s., jo a hoši pamatujte - AUTA STOJÍ - VLAKY JEDOU ;)
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v čtv 12. bře 2009 9:19:24

No tak chlapci, když to tak čtu, tak je mi jasné, že platí důvěřuj ale prověřuj.
Nedošel jsem k závěru, že by běžný průvodce měl být chodící encyklopedií. Literatury máme k objektu dost, takže základní data jako když bičem mrská.
Ale hlavně, a to je kámen úrazu, průvodce je od slova vésti, nikoliv být stržen. Mějte prosím na paměti, že každý má za úkol svoji výpravu nakrmit dostatkem
informací a hlavně v pořádku vyvést před 79.
Po nikom jsem zatím nevyžadoval, aby omílal text z paměti, ale proti šíření nesmyslů se musí zabojovat.
A propós. Kdo nebude vědět, že SV(tedy stanoviště velitele) bylo na R 79 a jaká telefonní ústředna tam byla instalována, tak si zbalí uzlík! :lol:
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v čtv 12. bře 2009 21:30:26

s tou telefonní ústřednou to je zase co za fórek??? Vypadám snad jako od Telecomu??? :D :D já dělám u drah :D no, když to tak čtu šéfe, tak vám udělám kšeft, ano, po x letech se přinutím a z důvodu klidu na dvorečku jak se tak říká, si koupím Haničku od Nováka :) No, myslím, že by to bylo dobré, jako u nás loni, přijel pan Brož, prošel s námi celou tvrz a diskutovalo se, ujasnilo se plno věcí a bylo to.. to bych tak viděl jako dobré řešení... hm?
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v pát 13. bře 2009 13:16:17

Koupíš si kvalitní knihu. :)
Proč si myslíš, že si dělám s ústřednou legraci. Podle odborníků tam byla a když to dobře dopadne, tak ji uvidíš i jak se říká in natura.
Bez spojení není velení. A na zvláštní přání budeš vodit zájemce do předsunuté pozorovatelny! :lol:
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v úte 17. bře 2009 17:30:56

Pavel Minář píše:Koupíš si kvalitní knihu. :)
Proč si myslíš, že si dělám s ústřednou legraci. Podle odborníků tam byla a když to dobře dopadne, tak ji uvidíš i jak se říká in natura.
Bez spojení není velení. A na zvláštní přání budeš vodit zájemce do předsunuté pozorovatelny! :lol:



Moment, moment, tady něco hapruje :shock: kam, že je to budu vodit? jako tam dolů, do lesíčka, směr mírně vlevo od dělotoče?? Tam k tomu malému betonovému domečku??? :D tak ale za to chci příplatek za nebezpečí uštknutí zmije, za umazání kalhot od borůvek, za výklad navíc :D :D :D :D No a jestli ta ústředna tam bude, to bude mocinky pěkné..doufám, že ale funkční, že by jsem si odtamtud vždy během prohlídky zavolal do pizzerky pro jídlo, či do Vamberka do Riviéry pro děvčata na večer a tak dále ;)
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v úte 24. bře 2009 9:12:09

Teda tady je nějak mrtvo... šéfe, letos to byl boj si prosadit ty dva týdny tam daleko v lesích na ztracených vartách :D na železnici dělali ofrky, jak to, že si z prázdnin takto beru volno na dva týdny, když mám jezdit :shock: no, ale není nad umění se z toho vykecat :D nějak si mě tam přilvastňují u těch drah... P.S. za necelé dva týdny to roztočíme na Dobrošově, budeme opět roztáčet kola pětiletky ;)
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v úte 24. bře 2009 9:36:48

Já si myslel, že už jsi si zvykl, že se v podstatě bavíme ve dvou a občas nám do toho kecá skorošvagr a Roman. ;)
To víš, musím se nachystat než přijedeš roztáčet ta kola, aby Ti trochu spadla čelist údivem.
Zopákni si detailně schéma podzemí včetně dříve opomíjených zákoutí a komůrek.
Budeš to eminentně potřebovat! :P
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v úte 24. bře 2009 16:06:36

Pavel Minář píše:Já si myslel, že už jsi si zvykl, že se v podstatě bavíme ve dvou a občas nám do toho kecá skorošvagr a Roman. ;)
To víš, musím se nachystat než přijedeš roztáčet ta kola, aby Ti trochu spadla čelist údivem.
Zopákni si detailně schéma podzemí včetně dříve opomíjených zákoutí a komůrek.
Budeš to eminentně potřebovat! :P



Tak dobrá, dobrá.... v tom případě, kolik chcete za tu publikaci od Nováka????? :D bo jen co bude nějak penízků navíce, investuji do té bichle... Hledat data Haničky na netu je zdlouhavé a mnohde nepřesné. Takže se chystá nákup, abych byl naprosto informovaný průvodce... Také jsem našel doma nějaké mapy opevnění, tak deset let staré, takže se začtu i do toho, abych uměl vše potřebné, mám na to pár měsíců, to zmáknu :D tak co je nového v podzemí????? Něco zásadního??? Berte to šéfe, jako že mám skupinu, vezmu je do expozice a....???? Jo a jak dělostřelák?? budeme už letos chodit tamtudy ven???
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Další

Zpět na Hanička - obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron