Naši milí návštěvníci

V tomto fóru se můžete zapojit do diskuze o jakýchkoli tématech týkajících se tvrze Hanička

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v pon 25. čer 2012 15:23:11

Jdouce po nádvoří bylo slyšet naříkání. Šlo z nádoby na komunální odpad.

IMG_6228.JPG
IMG_6228.JPG (104.16 KiB) Zobrazeno 17606 krát


Po přetřídění do správně barevných nádob se mi zdálo, že jsem slyšel děkuju.
Ale mohl to být také větřík. ;)

IMG_6226.JPG
IMG_6226.JPG (74.59 KiB) Zobrazeno 17607 krát
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v sob 21. črc 2012 8:56:44

Už jsem mnohokrát slyšel od našich návštěvníků, že mají dojem z nadbytečného dohledu,
kontroly a nazývejme to jak chceme.
Chtěl bych zde uvést, že to, co jsme nuceni praktikovat je menší, než by bylo patrně nutné.
Ukazuje se, že bude nutno uvažovat o moderních technologiích dohledu nad prostory, v kterých
se zdržuje návštěvnická veřejnost.
Věřím, že to ta slušná většina pochopí a naopak ti jednotlivci, kterým není ostudné krást
v muzeu, které má prostředků vždy nedostatek, budou mít zmenšený prostor.

IMG_6354.JPG
Výtokové provzdušňovací hlavice, včera byly-dnes jsou obě pryč.
IMG_6354.JPG (73.35 KiB) Zobrazeno 17540 krát
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod pajda-kopačka v ned 22. črc 2012 18:39:42

:shock: Co k tomuto dodati....,snad jen , že ten "nahoře" to snad vidí a jednou to dotyčnému vrátí i s úroky. Pokaždé , když ode mne z řopíku odcházejí skupinky lidí , tak očima přejíždím , co se ztratilo.... Je to o celkové výchově společnosti, bude to trvat ještě hodně dlouho , než se tento negativní jev vytratí........
pajda-kopačka
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 04. črc 2011 11:45:33

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v čtv 16. srp 2012 7:13:26

Něco málo od jinud. Ale je to skutečně od jinud?

Krásný dobrý den, je to skoro dva měsíce co jsem se zamýšlela nad chováním návštěvníků kulturních památek ohledně placení vstupného. A ejhle. Sobota mi přinesla další námět na fejeton. Tentokrát na téma: ,,Voni mě tam nepustěj...". Je s podivem, že mnozí z návštěvníků památek a to nejen v Českém ráji trpí negramotností. Řádně vyvěšená otevírací doba památky s upozorněním, že poslední prohlídky se koná 30 -60 minut před ukončením otevírací doby. A co se neděje. Na brány našich památek buší, zvoní případně do nich kopou velmi nerudní návštěvníci,kteří stojí u tabule s výše uvedenou informací a dožadují se vstupu do památky, protože oni to i s dětmi stihnou proběhnout za 10 či a 5 minut,které do ukončení řádné otevírací doby památky zbývají. A když jim není vyhověno, spílají průvodcům, kastelánům a dalším lidem okolo a vyhrožují stížnostmi. To samé se opakuje po ránu,kdy památky otevírá od určité hodiny, a lidé buší ,zvoní a dožadují se vstupu, protože když už tam jsou lidi, co tam pracují, může tam být také návštěvník. Vážení přátelé památek, tudy cesta nevede! Návštěvy památek vyžadují čas a klid. Prohlídkový okruh v délce 45 minut opravdu nestihnete proběhnout s dětmi za 10 či 5 minut. Také něž památka otevře,je třeba ledacos nachystat. Proto jsou tam pracovníci dříve než začíná řádná otevírací doba a protože po celodenním provozu je třeba uklidit, spočítat kasu atd jsou na památkách přítomni odpovědní lidé déle,než je otevírací doba. Tento čas ale není časem pro vás. V čase řádné otevírací doby jsou tam lidé opravdu a zcela k vašim službám. Podají vám informace, prodají suvenýry,vysvětlí cestu, poví výklad, odpoví na všetečné otázky. Ale pak nastává čas,kdy si musí vyřídit své nezbytnosti nutné k provozu památky. A to již není čas návštěvníků. Prosím vás respektujte řádné otevírací doby památek a časy prvních a posledních prohlídek. A bude lépe vám i obětavcům,kteří pro vás památky opatrují, zpřístupňují a přispívají tak velkou měrou k obohacení vašich zážitků z cest. Za všechny kastelány a průvodce děkuje Talli.
13.8.2012



Zdroj:
http://www.trosky.cz/rajnet/web/
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod kounitz v čtv 23. srp 2012 21:01:36

pajda-kopačka píše::shock: Co k tomuto dodati....,snad jen , že ten "nahoře" to snad vidí a jednou to dotyčnému vrátí i s úroky. Pokaždé , když ode mne z řopíku odcházejí skupinky lidí , tak očima přejíždím , co se ztratilo.... Je to o celkové výchově společnosti, bude to trvat ještě hodně dlouho , než se tento negativní jev vytratí........

Jednoduché řešení, vše znehodnotit tak aby to nelákalo k odnesení. Doporučuji brusku a vše lehce olíznout :D
kounitz
 
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19. črc 2008 21:43:13
Bydliště: Kounice

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v ned 28. říj 2012 17:55:42

Na krytých místech, tam, kam člověk moc nevkročí si něco podobné dělá prase divoké.

IMG_6789.JPG
IMG_6789.JPG (131.01 KiB) Zobrazeno 17439 krát


Tady, u objektu S 76 to prase divoké, tedy v pojmu Sus scrofa, vskutku nebylo. :(
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v pon 21. led 2013 11:30:08

Přišla zima a s ní se trvale, i když asi nutno říci, že snad méně opakující se nešvary některých
lidí. Část příchozích a skupina "pěšáků" minulý víkend obzvláště, považují za velmi zábavné válení do hrany
uklizeného chodníku, který se frézuje právě pro pěší. Tak především pro ně - každý zbytečný výjezd s frézou
stojí jisté peníze, které na rozdíl od zařízení pro zimní zábavu určených musíme "odepsat" čistě do výdajů
nehledě na zbytečně ztracený čas.
Navíc ale jedna "praktická"! Ono to totiž přemrzne a nedá se to již odfrézovat. :(

IMG_7228.JPG
naštěstí výtečníci došli od vchoďáku "jen" k otočné věži
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v pon 26. kvě 2014 19:17:35

Ne, že by do tématu nebylo celou dobu co dáti, nicméně dnešní věc je jaksi z normálu vybočující. Když jsem před pár dny našel první drát, bylo sice hned jasné, že se přes plot sám nedostal, nicméně jsem přeci jen již na různé výlupky částečně zvyklý. Ovšem nález dalších dvou na různých travních plochách, které udržujeme osekáváním, mne utvrdil v jednom. Někdo úmyslně ve snaze způsobit poškození sekačky dráty nastražil v domnění, že nebudeme pozorní. Takže vzkaz - vážený(í), váš zlý úmysl nevyšel! Chyb bylo uděláno hnedle několik, ale hlavně jste podcenil(i) to, že jsem přesně věděl, kde původně tyto dráty ležely!

IMG_8823.JPG
IMG_8823.JPG (118.89 KiB) Zobrazeno 17324 krát


IMG_8824.JPG
IMG_8824.JPG (89.26 KiB) Zobrazeno 17358 krát


IMG_8825.JPG


Takže pro případ, že by byla snaha podobné opakovat, může celá věc dopadnou i jinak. Pak pro vás úsloví "ochraňuj tě ruka Páně" bude nejspíš prázdný pojem! :!:
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Kolovratník R. v čtv 29. kvě 2014 18:12:14

Řekl bych, že to nebude dělat nikdo z daleka.
Kolovratník R.
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 19. čer 2011 18:44:33

Re: Naši milí návštěvníci

Příspěvekod Pavel Minář v ned 01. úno 2015 18:01:36

Výskyt jednání, které připomíná říši živočišnou.
Umísťování trusu na viditelné, pokud možno vyvýšené místo - např. kuny
Zahrabávání trusu - kočky
Synonum pro toto by zajisté bylo pro většinu - prase
No vida!
A on to ve skutečnosti běžkař(ka) a jak u nich zvykem - není nutno lyže sundávat! :(

IMG_0496-1.jpg
IMG_0496-1.jpg (74.74 KiB) Zobrazeno 17212 krát
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Předchozí

Zpět na Hanička - obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron