Zkoušení průvodců

V tomto fóru se můžete zapojit do diskuze o jakýchkoli tématech týkajících se tvrze Hanička

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v úte 24. bře 2009 16:52:45

Tak zatím to beru jako že chceš vyzvídat a není ještě doba, aby cizí mocnosti viděly co se na Hance vaří.
:lol:

Dočkej času jako Fanda kvasu. Však se dočkáš. ;)
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v úte 24. bře 2009 16:57:44

vyzvídat??? já??? neeee... to bylo jen informativně, co se chystá a tak, žádná špionáž, to by mě nenapadlo. Jen se nemůžu tak nějak dočkat, co se tam na nás chystá... je to takový malý tajemný hrad v Karpatech... člověk tam vleze a nebude se stačit divit :) ale už se s kolegou těšíme, oáza klidu, relax, odpočinek, sem tam nějaká ta skupinka lidí do podzemí :D
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod misacek.k v stř 25. bře 2009 19:02:43

já nevím, řešit takové detajly, kvalitní průvodce = léty a větry ošlehaný :lol: ten ví co a jak. Zkoušení by se mělo dělat u těch mladých co jim ještě kape mléko po bradě, abychom se od nich nedověděli nějaké ty špeky. Je s podivem, že se někteří a některé dokážou vrátit na vchod za 60min. když výprava má trvat 80-90min. a šéfovi to není divné
„Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler
misacek.k
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 12. črc 2008 20:40:59
Bydliště: Kyšperk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod kounitz v sob 28. bře 2009 12:51:04

misacek.k píše:já nevím, řešit takové detajly, kvalitní průvodce = léty a větry ošlehaný :lol: ten ví co a jak. Zkoušení by se mělo dělat u těch mladých co jim ještě kape mléko po bradě, abychom se od nich nedověděli nějaké ty špeky. Je s podivem, že se někteří a některé dokážou vrátit na vchod za 60min. když výprava má trvat 80-90min. a šéfovi to není divné

Když na to přišlo tak jsem dal průvodcovskou trasu, vstupního výkladu za 25 minut. Jednalo se polský tábor o síle 60 dětí, které si v podzemí dáli co se jim zamanulo i přes několik upozornění. Tak jsme to promet v rekordním čase. :lol:
kounitz
 
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19. črc 2008 21:43:13
Bydliště: Kounice

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v sob 28. bře 2009 13:44:56

Nemusíte to rozpitvávat, když to čtu, je zřejmé, že průvodci osvětu potřebují! :!:
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v sob 28. bře 2009 18:40:05

Pavel Minář píše:Nemusíte to rozpitvávat, když to čtu, je zřejmé, že průvodci osvětu potřebují! :!:


aj..osvěta?? To jako, že bude náš politruk na Haničce??? Troníček? :D :D :D
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod misacek.k v ned 29. bře 2009 20:12:04

kounitz píše:
misacek.k píše:já nevím, řešit takové detajly, kvalitní průvodce = léty a větry ošlehaný :lol: ten ví co a jak. Zkoušení by se mělo dělat u těch mladých co jim ještě kape mléko po bradě, abychom se od nich nedověděli nějaké ty špeky. Je s podivem, že se někteří a některé dokážou vrátit na vchod za 60min. když výprava má trvat 80-90min. a šéfovi to není divné

Když na to přišlo tak jsem dal průvodcovskou trasu, vstupního výkladu za 25 minut. Jednalo se polský tábor o síle 60 dětí, které si v podzemí dáli co se jim zamanulo i přes několik upozornění. Tak jsme to promet v rekordním čase. :lol:


tak to bych na tvém místě udělal také
„Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler
misacek.k
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 12. črc 2008 20:40:59
Bydliště: Kyšperk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod Pavel Minář v pon 30. bře 2009 7:42:16

Jistě se pánové snadno přeneseme a podzvedneme nad již lehké náznaky mazáctví
a společně zajistíme a provedeme v nadcházející hlavní sezóně naše návštěvníky tak,
aby bylo zřejmé, že garantujeme jistou úroveň.
To bylo také to, co jsem měl v uvedeném tématu na mysli. V loňském roce jsme výrazně
obměnili a doplnili stav průvodců na muzeu, což byl zcela jednoznačně pro kvalitu
našich služeb přínos.
To, že se mladší opírají v určitém ohledu o zkušenosti starších, ač mnohde neplatí,
stále funguje a fungovat bude.
Věřím, že ty "horší" zážitky probereme třeba při společném posezení na závěr hlavní
sezóny.
;)
Pavel Minář
 
Příspěvky: 768
Registrován: pon 16. čer 2008 15:21:21
Bydliště: Žamberk

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod VysokyF v úte 31. bře 2009 14:39:13

Pavel Minář píše:Jistě se pánové snadno přeneseme a podzvedneme nad již lehké náznaky mazáctví
a společně zajistíme a provedeme v nadcházející hlavní sezóně naše návštěvníky tak,
aby bylo zřejmé, že garantujeme jistou úroveň.
To bylo také to, co jsem měl v uvedeném tématu na mysli. V loňském roce jsme výrazně
obměnili a doplnili stav průvodců na muzeu, což byl zcela jednoznačně pro kvalitu
našich služeb přínos.
To, že se mladší opírají v určitém ohledu o zkušenosti starších, ač mnohde neplatí,
stále funguje a fungovat bude.
Věřím, že ty "horší" zážitky probereme třeba při společném posezení na závěr hlavní
sezóny.
;)


Pokud bude i letos nastupovat někdo nový, navrhuji, podobně jako na železnici, na rameno žlutá páska "ZÁCVIK" a chodit s průvodcem, nejen tedy s jedním,ale s více, aby si udělal obrázek, ale jistě tedy vybrat zkušeného, který by udělal patřičnou osvětu a zároveň by mohl onoho zacvičovaného občas zapojit i do výkladu ;) takový křest ohněm... a také by bylo dobré, co jsme udělali loni na Dobrošově, šlo se do podzemí a tam jsme v rámci diskuze si ujednotili zásadní body, co kde říkat, ale hlavně, sjednotit data..nejednou se mě již stalo, i na Hanče, že pak někdo z výpravy, kdo tam byl již dříve, říkal, ale minule to říkal jinak.. a také by výklad nás průvodců měl směřovat k jisté míře "lidovosti" to jest, ne každý z návštěvníků je odborníkem, ne každého omráčí množství dat, která na ně průvodce vychrlí.. osobně si myslím, že je lepší říci zásadní fakta pro tu danou část podzemí, ale říci to za pomocí spisovného jazyka českého tak, aby návštěvník neodcházel z podzemí tak, že si bude pamatovat, že tam byla kurevská zima a dlouhá chodba, na konci pár schodů a pak nějaké betonové baráky :D již řadu let máme každý rok besedy s panem Šušlíkem na začátku roku, což je jeden z nejlepších průvodců u cestovek a hlavně autor naší kolekce vojáčků a ten nám právě toto říká, že lidi zaujme ten zlatý střed, jazyk, kterému rozumí, prošpikován optimálním množstvím vojenských termínů a k tomu taková míra dat, aby si něco alespoň zapamatoval... tolik jsem chtěl náčelníku říci, hawk :D

A to posezení u ohníčku beru, ale zásadní podmínky - dostatek masa :) a několik spoře oděných děvčic buď z Rokytnice a blízkého okolí, nebo za peníze šéfa najatých z podniku Riviéra u Vamberka :D :D
VysokyF
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 26. srp 2008 10:38:01

Re: Zkoušení průvodců

Příspěvekod kounitz v úte 31. bře 2009 20:46:41

Koukám, že tě železnice učarovala. Chození s páskou a slučování výkladů bych vyloučil. V případě zacvičování nového kolegy bych zvolil metodu chození se starším kolegou jeden, dva dny. Pomalu mu na stanovištích předávat slovo. Slučování výkladu mě přijde, že se z průvodců stanou roboti meloucí to samé. Výklad se dá upravit podle výpravy a zájmu lidí o damou problematiku.
kounitz
 
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19. črc 2008 21:43:13
Bydliště: Kounice

PředchozíDalší

Zpět na Hanička - obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron